Шановні громадяни, приватні підприємці та суб’єкти господарювання Світловодської територіальної громади! Пластикові пакети під забороною!

  • 460

 

          Звертаємо увагу підприємців, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування населення на те, що набрав чинності Закон України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» (далі-Закон), який спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій.
            Зокрема, Законом забороняється розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, ресторанного господарства та надання послуг: надтонких пластикових пакетів, тонких пластикових пакетів, оксорозкладних пластикових пакетів.

          За порушення норм цього Закону центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, застосовує до суб’єктів господарювання такі адміністративно-господарські штрафи:


           – за порушення вимог частини першої статті 2 цього Закону – у розмірі від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (частина перша статті 2 вводиться в дію через дев’ять місяців з дня опублікування цього Закону);
          – за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів – у розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
        Зазначений Закон розміщено на офіційному сайті департаменту економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації в розділі «Цінова політика та споживчий ринок» рубрика «Нормативно-правові акти».

 

 

 

 

Заступник начальника управління  Ірина ТАРЖУМАНОВА