Спалювання стерні – непоправна шкода довкіллю!

  • 297

 На сьогоднішній день гостро стоїть питання виникнення значної кількості пожеж внаслідок спалювання сухої природної рослинності, стерні, соломи, післязбиральних залишків та сміття. Це призводить до знищення біорізноманіття, тваринного світу, виникає загроза виникнення пожеж у полезахисних лісових смугах, лісах, вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади, а іноді й травмування або загибелі людей.

І мало хто замислюється, що для виникнення таких пожеж достатньо необережно кинутого маленького недопалку чи сірника. На відкритій території у безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну – до 30 км, висота полум’я досягає 2-х метрів.

Якщо спалювання стерні ведеться на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Дим і вогонь являються напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною закорочення ліній електропередач, що несе за собою руйнівні наслідки для цілих населених пунктів. Дим від вогнищ, у туманні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. У цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій. Окрім того, попадаючи у легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини.

Агрономи стверджують: разом зі стернею вогонь знищує безцінну мікрофлору полів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки.

Окремо звертаємось до громадян, керівників сільгосппідприємств, фермерів та власників приватних господарств з проханням припинити спалювати стерню, післязбиральні залишки і сміття та використовувати сучасні методи їх прибирання! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки під час зберігання зібраного врожаю.

 

При виявленні пожежі – не панікуйте та не приймайте поспішних, необдуманих рішень, а негайно телефонуйте за номером «101».