Звернення міського голови з нагоди Дня пам'яті героїв Крут

  • 979

    Двадцяте століття залишило нам у спадок безліч трагічних подій минулого часу, які не втратили своєї актуальності і в наш час як гідний приклад боротьби українського народу за свою незалежність.

      29 січня – День пам’яті Героїв битви під Крутами, юних народних месників у боротьбі українського народу за свободу і незалежність.

Хоробрі молоді воїни продемонстрували усьому світові як треба любити і боротися за свою Вітчизну, за самостійність і соборність України. 300 відчайдухів - студентів та гімназистів вступили у нерівний бій з добре озброєними більшовицькими вояками під командуванням колишнього царського генерала Муравйова, призупинивши ворога. Це була палка і щира українська молодь, яка самовіддано захищала свою молоду Батьківщину.

     250 молодих бійців полягло у нерівному бою, решта патріотів потрапили у полон, де були закатовані і розстріляні. У зимове холодне небо злетіли з їх вуст слова гімну “Ще не вмерла Україна…”, який сьогодні став частиною кожного з нас. Цей бій увійшов в нашу історію як зразок самопожертви, мучеництва та героїзму.

      У такий історичний день битви під Крутами зичу усім жителям Світловодської міської територіальної громади міцності і сили духу, здійснення мрій та бажань на шляху до розквіту та розбудови держави.