Порядок Декларування 2022 року в умовах воєнного стану в Україні

  • 2264

Національне агентство з питань запобігання корупції працює у штатному режимі з врахуванням умов війни та надає технічну можливість для подання Декларацій.

Суб'єкти декларування можуть подати щорічну декларацію за 2021 рік до 31 березня 2022 року включно, у разі наявності технічної можливості та необхідної інформації для її заповнення.

Доступ до особистого кабінету декларанта у Реєстрі декларацій працює, увійти до особистого кабінету декларанта можливо за посиланням: https://portal.nazk.gov.ua/login.

Відповідно до роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції від 07 березня 2022 року №4 щодо застосування окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларацій, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок), з метою реалізації положень Закону України від 03 березня      2022 року №2115-IX "Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період воєнного стану або стану війни", подати Декларації (це стосується всіх типів декларацій, а також повідомлень про суттєві зміни в майновому стані та про відкриття валютного рахунку) треба буде протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану.

Позиція Національного агентства з питань запобігання корупції щодо декларування в часи війни єдина: до перемоги над рашистськими загарбниками та припинення воєнного стану суб’єкти декларування не повинні втрачати час на заповнення та подання Декларацій, та повідомлень про суттєві зміни в майновому стані або відкриття валютного рахунку. Всі зусилля повинні бути спрямовані на захист власної свободи, миру, оборону Української держави.

Спочатку Перемога, потім Декларації!

Тому, за можливості Декларацію можна подати до 31 березня 2022 року включно, або необхідно буде подати протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану.

 

 

Посилання на роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції від 07 березня 2022 року №4 щодо застосування окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларацій, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок)