Що потрібно зробити здавачам житла, щоб отримати компенсацію за тимчасове розміщення ВПО

  • 798

Відразу, цього ж дня(максимум наступного) як тільки ви поселили в себе внутрішньо переміщену особу, необхідно звернутися до місцевого ЦНАПу і перш за все написати заяву, в якій обов'язково має бути зазначені данні кожної з поселених осіб та документи, що посвідчують особу поселенців. Також цю інформацію можна передати через сайт "Прихисток".

Маємо зазначити, що документи повинен подавати саме власник житла, і найголовніше не пізніше наступного дня від заселення до себе ВПО.

Якщо відомості передані до органів виконавчої влади вірні, здійснюються виплати на банківський рахунок, вказаний заявником за повні дні, коли проживали переселенці. Сума компенсації за один день на одну внутрішньо переміщену особу становить — 14 грн 77 коп.

В подальшому, для отримання компенсації за тимчасове розміщення ВПО, відповідну заяву треба обов’язково подавати до ЦНАПу в перші п’ять днів місяця.

Важливо! Якщо внутрішньо переміщена особа припинила у вас проживання чи кількість внутрішньо переміщених осіб змінилася, в цей же день власник житла зобов'язаний подати відповідну заяву про зміну переліку осіб.