Наразі дефіцит в енергетичній системі країни складає 25% від необхідного обсягу.

  • 78

Наразі в Світловодській МТГ все частіше виникають проблеми з електропостачанням. Це відбувається через перевантаження мереж, зокрема розподільні трансформатори не витримують і виходять з ладу, -  вимикачі, рубильники, автомати, горять щитові на підстанціях тощо.

Саме тому, звертаємо вашу увагу та просимо мешканців будинків відразу не вмикати всі електричні прилади, у зв’язку з тим, що йде навантаження на електричний щиток в будинках, і це може призвести до перегорання.

Першочергово зарядіть телефони та повербанки, щоб бути готовими до можливого настання надзвичайних подій. 

Для того аби під час планових відключень електрики не постраждала електроніка, її потрібно вчасно включати і вимикати. Якщо не дотримуватися цих правил, то можливі перенапруги в мережі, а після - перегорання ламп і проводів.

1. Не поспішайте включати відразу всі електроприлади, якщо в будинку з'явилося світло. Через це може статися перенапруга в мережі і електрика знову пропаде. Одночасно можна включати не більше одного приладу.

2. Під час відключення світла вимкніть всі енергоємні прилади, такі як бойлер, духовка, обігрівач і пральні машини. Також вимкніть лампи в кімнатах, якими ви не користуєтеся. Це дозволить уникнути скачку навантаження, коли світло з'явиться. Якщо ви йдете з дому - можна відключити світло у всьому будинку/квартирі через щиток.

3. Якщо на гаджеті є таймер, поставте його на час з 00:00 до 6:00. У нічний час навантаження на мережу нижче. Такі таймери часто є на мультиварках і пральних машинках.

4. На час відключення світла відключайте від мережі електрогенератори і насосні станції, якщо вони у вас є. Вони споживають дуже багато електрики. Їх можна включати не раніше, ніж через 30 хвилин після появи світла.

5. Власників бізнесу просять відключати вуличне підсвічування фасадів і вітрин для економії електроенергії.