Шановні громадяни! На Україну насуваються сильні холоди

  • 223

Шановні громадяни!

  За прогнозами  Українського гідрометцентру  на Україну насуваються сильні холоди. З 12 до 15 лютого відбудеться  зниження температури до -10-11ºС  з поривами вітру до 9 м/с. В подальшому температура повітря буде знижуватись , а саме прогнозується 16-19 лютого до - 20ºС .

В цей період для мешканців  територіальної громади існує загроза обмороження та загального переохолодження.

Кліничні ознаки:

  Під час розвитку загального охолодження, постраждалий спочатку відчуває втому, скованість рухів, сонливість, апатію. Після зниження температури тіла на кілька градусів – втрачає свідомість. Продовження загального охолодження призводить до зупинки дихання і кровообігу.

Перша допомога і дії до прибуття лікаря:

  Постраждалого переносять у тепле приміщення і приступають до зігрівання. Зігрівання потрібно проводити поступово, краще у ванні з водою кімнатної температури. Здійснюючи масаж тіла, температуру води доводять до 36 градусів цельсія.Після того, як шкіра стане рожевою, проводять штучне дихання і масаж серця. Після появи самостійного дихання, постраждалого тепло закутують, дають горячий чай, молоко. При відмороженні кінцівок, надають відповідну допомогу і доставляють до найближчого лікувального закладу, не допускаючи повторного переохолодження.

Якщо людина відчула ознаки переохолодження або обмороження їй необхідно зайти до теплого приміщення та зігрітися ( магазини, приміщення державних установ та установ місцевого  самоврядування, пункти обігріву в приймальних відділеннях Світловодської ЦРЛ та територіального центру надання соціальних послуг). 

  Шановні мешканці міста, не проходьте мимо людини яка лежить не землі. Можливо (і скоріш за все) вона потребує допомоги.

Якщо вам або пересічним мешканцям терміново необхідна допомога телефонуйте за телефонами: швидка медична допомога – 103, служба порятунку – 101, поліція – 102.

 

 

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення апарату виконавчого комітету Світловодської міської ради