Світловодська міська рада
Кіровоградська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Командно-штабне навчання з питань цивільного захисту населення

Дата: 08.10.2021 16:49
Кількість переглядів: 1829

 

Командно-штабне навчання з питань цивільного захисту населення

8 жовтня, зважаючи на стратегічність географічного розташування м. Світловодськ та прилеглих населених пунктів (з метою планового відпрацювання заходів щодо реагування на надзвичайну ситуацію техногенного характеру, спричинену уявною загрозою руйнування греблі Кременчуцької ГЕС і можливим утворенням зон катастрофічного затоплення, а також спланування основних способів захисту населення) в сесійні залі адмінбудинку розпочало роботу планове командно-штабне навчання з питань цивільного захисту населення. Темою навчання стали “Дії органів управління та сил цивільного захисту Світловодської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту області у разі загрози та виникнення надзвичайної ситуації на гідроспорудах Кременчуцької ГЕС”. Серед доповідачів і запрошених були: Світловодский міський голова А. Маліцький, перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради В. Кореняк, начальник управління з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації В. Слінченко, заступник начальника управління (з реагування на НС) Головного управління ДСНС України в області М. Крутінь, а також відповідальні особи з питань цивільного захисту Онуфрієвської, Великоандрусівської, Попильняцької, Петрівської, Приютівської громад і представники Олександрійської районної державної адміністрації (на чолі з головою РДА О. Коріненко, заступником голови РДА та депутатом Світловодської міської ради Р. Домбровським) тощо.

Фото без опису

У процесі роботи (під час семінарів, а також засідань комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і міської комісії з питань евакуації) за допомогою наочного матеріалу (слайдів карти евакуації, схеми оповіщення) було відпрацьовано наступні питання: оповіщення населення, дії органів управління у разі загрози виникнення надзвичайної ситуації в районі земляної греблі Кременчуцької ГЕС та дії органів управління і сил цивільного захисту під час організації евакуації населення з зон катастрофічного затоплення. 

Черговим етапом командно-штабних навчань, до яких було залучено гостей з сусідніх громад, стало розгортання збірного пункту евакуації в міському Палаці культури, де керівник закладу Юрій Долгов покроково ознайомив присутніх з деталями евакуаційного процесу та розповів про спеціальні перепустки, які передбачаються для населення на випадок загрози катастрофічного затоплення.

Наступним моментом масштабного навчання з питань цивільного захисту населення стало оповіщення працівниками патрульної поліції жителів селища Власівка про уявну загрозу. Біля Власівської загальноосвітньої школи №8 було сформовано кортеж зі шкільного автобусу з деякими учнями школи, автобусу для вихованців дошкільного навчального закладу “Буратіно” і жителів селища Власівка, які підлягають евакуації, а також автобусу з гостями заходу та машини патрульної поліції разом з екстреною медичною допомогою. Під супровід поліції, з увімкненими проблисковими маячками, сформована колона рушила у бік вихідного пункту евакуації на межі Полтавської та Кіровоградської областей (поблизу с. Недогарки), де у встановленому силами рятівників Світловодської 17 ДПРЧ ГУДСНС України в Кіровоградській області наметі на учасників командно-штабних навчань чекали польова кухня (смачна каша з бутербродами і гарячим чаєм), теплі речі, а також відповідний медичний супровід (у разі потреби).    

Під час руху евакуаційного кортежу, для відповідальних осіб з питань цивільного захисту, професійними гідами – завідуючим Світловодських територіальних курсів навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області М. Фоміним та краєзнавцем Г. Смірновою було проведено грунтовну екскурсію, завдяки якій учасники заходу мали можливість дізнатися про цікаві факти з роботи Кременчуцької ГЕС, протяжності земляної греблі (10,7 км.), площі зони можливого затоплення (м. Світловодськ - 7 км2, смт. Власівка – 22,75 км2, сіл Вільне та Павлівка – 9 км2), населення, яке потрапляє у зону можливого затоплення (м. Світловодськ – 10 200 чол., смт. Власівка – 7 500 чол., сіл Вільне та Павлівка – 1 260 чол.), швидкості руху проривної хвилі (від 15 до 70 км/год), глибини затоплення (5-7 м.), спаду води з територій (через 2-4 доби), а також заходів безпеки, які мінімізують вірогідність виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру: наявності автоматизованої системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій та автоматичної подачі сигналу на пульт чергового диспетчера ГЕС, оповіщення населення тощо. 

Безпосередньо краєзнавець Г. Смірнова, серед низки незвичайних фактів з історії м. Світловодськ й смт. Власівка, розповіла і про те, що за часів урочистого відкриття Світловодського судноплавного шлюзу (6  вересня 1959 року) трапився курйозний випадок, коли застряг плавзасіб з пасажирами на борту через надмірну кількість транспарантів на кормі. Тоді, дбайливі та гостинні жителі міста, передавали пиріжки й іншу провізію тим, хто вимушений був тривалий час перебувати на кораблі. Про те, що в Україні налічується лише 5 гідрометобсерваторій і одна із них є саме у Світловодську, про ексклюзивність міського Палацу культури, що будувався із залученням спеціального білого акерманського каменю тощо.

Фото без опису

Далі автобус з шанованими гостями попрямував до місцевого Обеліску слави, де відкриваються чудові краєвиди. Вражені гості скористались нагодою залюбки сфотографуватись на безмежному тлі рукотворного водосховища і відвідати відкриття майданчику “Активні парки – локації здорової нації”, що у міському парку культури й відпочинку імені Тараса Шевченка.

Насамкінець, уповноважені гості із сусідніх громад побували й сфотографувались ще в одному мальовничому місці нашого населеного пункту – неподалік стели під назвою “Я люблю Світловодськ” на набережній, де на них, разом з місцевою владою, радо чекали і народні колективи “Явір” та “Голубка”. 

Кульмінацією заходу стала демонстрація гостям мультимедійного банеру про колорит і красу населених пунктів Світловодської міської територіальної громади, а також вручення Світловодським міським головою А. Маліцьким символу влади – булави голові Олександрійської РДА О. Коріненко та пам’ятних сувенірів з символікою міста відповідальним особам з питань цивільного захисту населення.        

 

Відділ з внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю

 

 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь