Спільна нарада щодо проблем у медичній галузі міста
24 листопада, за ініціативи та під головуванням очільника громади А. Маліцького, відбулась комплексна нарада з представниками первинної та вторинної медичної ланок міста, а також за участю представників влади і депутатського корпусу міської ради. Провідними темами для спілкування стали ті проблеми у медичній галузі міста, що найчастіше спіткають як медичних працівників, так і, безпосередньо, громаду, яка звертається за медичною допомогою.
Зокрема, чимало запитань і критики міського голови було спрямовано до керівництва медичних закладів з приводу невчасної виплати заробітної плати персоналу, незабезпеченості сестер-господарок товарами господарчої групи, невикористання, придбаної за кошти бюджету, лапароскопічної стійки для хірургічних маніпуляцій, відсутності можливості зв’язатись пацієнтам з більшістю своїх сімейних лікарів як у робочий (інколи лікарі уже після обід не беруть слухавки), так і у вечірній час, а особливо у вихідні дні. Неабияке незадоволення викликала і ситуація з дефіцитом кисню у закладі охорони здоров’я за наявності виділених міською владою коштів на цю потребу у сумі 91 000 грн (ще на минулій – 21 сесії міської ради 26 жовтня поточного року) тощо.
Натомість медики пояснили, що, згідно останніх змін до законодавства, процес закупівлі медичного кисню вимагає спрощеної тендерної процедури. Її було запущено 18 листопада і вона потребує певного часу. Пряме заключення договорів з постачальними кисню є забороненим. Проблема з постачанням кисню зараз є актуальною і нагальною в усій країні, тому наше місто не єдине, що з цим зіткнулось. Також в Україні, тимчасово, вийшли з ладу 2 заводи, що займаються цим питанням, а це значно ускладнює ситуацію. За даних умов не на користь спрацьовує той факт, що Світловодська лікарня не має статусу опорної для лікування хворих на COVID пацієнтів, відповідно немає і спеціального “Ковід-пакету” для цього. Все це спростило б процедуру отримання життєво необхідного кисню та ще й за рахунок держави. Причиною невідповідності статусу серед низки питань, на сьогоднішній день, є і відсутність повноцінних інфекційного відділення та палати інтенсивної терапії, - зазначили медичні працівники.
Відтак, зважаючи на складність ситуації та усі перепони і перепетії, місцева влада все ж працює над вирішення цього питання і займається відновленням інфекційного відділення та відповідної палати інтенсивної терапії. Також, на 22 сесії міської ради 23 листопада 2021 року, було виділено додаткові кошти для створення ПКД (проектно-кошторисної документації) у сумі 80 000 грн. для подальшого будівництва кисневої станції у Світловодську та виділено 150 000 грн. на закупівлю чергових балонів з медичним киснем. Також депутатами було підтримано і суму у розмірі 250 000 грн. для придбання 8 кисневих концентраторів.
Представники лікарні запевнили, що займаються питанням пошуку балонів з киснем і уже в п’ятницю очікується надходження до міста ще 150 балонів.
За результатами зустрічі з медичними працівниками міським головою А. Маліцьким було вирішено, перш за все, провести аудит у закладах охорони здоров’я первинної та вторинної ланок (КПН “ЦПМСД СМР” та КПН “Світловодська ЦРЛ” СМР), заслухати звіти керівників даних медичних закладів, а також подальші програми розвитку закладів охорони здоров’я на наступній сесії міської ради. Разом з тим, налагодити роботу сімейних лікарів і ФОПів з пацієнтами; продумати і організувати питання роботи первинної ланки не лише у будні дні, а й у вихідні; вивчити питання придбання спеціалізованої машини швидкої допомоги; знайти та збільшити перелік постачальників медичного кисню для недопущення його дефіциту тощо.
Відділ з внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю