ДО УВАГИ СІЛЬГОСПВИРОБНИКІВ! ЕКОЛОГІЧНИЙ ПРОЄКТ "ФАЦЕЛІЯ"

  • 233

ДО УВАГИ СІЛЬГОСПВИРОБНИКІВ! ЕКОЛОГІЧНИЙ ПРОЄКТ "ФАЦЕЛІЯ"

 

Громадська організація "Екологічний Рух "Зелене сонце" пропонує долучитися до екологічного проєкту "Фацелія", підтримка якого дасть можливість на краще змінити екологічну ситуацію в області.

Фацелія отримала широке застосування, завдяки своїм корисним властивостям. Розкладаючись в ґрунті, вона виступає як відмінне добриво,
 яке легко засвоюється і насичує ґрунт органікою. Рослини швидко ростуть і протягом короткого періоду набирають приблизно 300 кг ваги на сотку.
 Це можна порівняти з внесенням 300 кг гною. Насіння висівають як рано навесні так і в післяжнивних та післяукісних посівах, що дозволяє
 в найкоротші терміни підвищити родючість ґрунту.

Вирощування даної рослини дозволяє зменшити кількість бур`янів, зупинити розвиток вірусних та грибкових хвороб.

Рослина має специфічний аромат нектару, приваблює  хижих комах,
 які полюють за шкідниками (плодожерками, сараною, листовійками, яблуневим квіткоїдом та ін.).

Крім цього, фацелія здатна змінювати кислотність ґрунту, зробивши
 її нейтральною. Вона є відмінним медоносом і приваблює бджіл для запилення інших культур та багаторічних насаджень.

Корінь фацелії залягає на глибині до 20 см за період зростання зеленої маси, при цьому відбувається поліпшення структури ґрунту, вона стає рихлою і повітропроникною. Фацелія може бути використана на будь-яких типах ґрунтів.

З метою налагодження спільних дій в екологічному проекті "Фацелія", надаємо координати для зв’язку з ГО "Екологічний Рух" "Зелене Сонце", тел. 099 527 25 22, електронна адреса [email protected].