Затверджено механізм отримання переробними підприємствами газу за пільговими цінами

  • 341

Затверджено механізм отримання переробними підприємствами газу за пільговими цінами

 

З метою забезпечення населення продуктами харчування та стабілізації цін на них, 12 січня Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження Порядку організації та проведення біржових торгів з продажу природного газу власного видобутку для задоволення потреб суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість», яка врегульовує питання продажу газовидобувними компаніями 20% природного газу власного виробництва на біржових торгах.

В даній Постанові визначено алгоритм допуску до закупівлі природного газу, який передбачає для виробників наступні дії:

1. Виробник має бути включеним в перелік відповідно до наказу Мінагрополітики від 05.01.2022 року № 3 "Про затвердження переліку суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значимість", у разі відсутності у переліку виробника необхідно звернутися із заявою до департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації або профільної асоціації.

2. Опрацювати з постачальником газу питання щодо можливої участі його у торгах на біржі з купівлі природного газу.

3. Подати заявку на купівлю природного газу власного видобутку до комітету з нагляду за біржовими торгами з продажу природного газу власного видобутку, створеного Міністерством енергетики України.

4. Отримати результат розгляду заявок комітетом з нагляду для здійснення контролю поданої інформації щодо цільового споживання природного газу.

5. Після отримання допуску від комітету з нагляду, вийти на українську енергетичну біржу для відповідної закупівлі природного газу.

 

Телефон для довідок: 0988493405, 0952215381.

 

_____