Ґрунтова та рослинна (листкова) діагностика азотного живлення озимих культур

  • 193

Одним з основних заходів з підвищення врожайності і якості озимих культур є науково-обгрунтоване застосування мінеральних добрив.

В наш час, коли ціни на добриво стрімко зростають, виникає потреба в отримані найбільш економічної ефективності від їх застосування. Адже необгрунтовано високі або мізерні кількості мінеральних добрив, що і в першому і другому випадку знижують врожайність і якість озимих культур.

Своєчасний контроль за станом рослин і ґрунту (ґрунтово-рослинна діагностика) на протязі вегетації сприяє вдосконаленню інтенсивних технологій і дає змогу підвищити ефективність добрив на 15-20%, що дозволяє заощадити значні кошти в господарстві.

Для уточнення норм добрив при проведенні підживлень озимих культур рекомендуємо господарствам провести комплексну діагностику мінерального живлення озимих культур.

 

Для цього необхідно відібрати зразки ґрунту,  рослин і представити їх для проведення досліджень у лабораторію Кіровоградської філії "Держгрунтохорона", що знаходиться за адресою: вул. Центральна, 4, с. Созонівка, Кропивницький район, Кіровоградська область, 27602.

Тел. факс (0522) 31-54-18, 31-55-92.

 

Зразки, що будуть представлені до лабораторії, повинні характеризувати все поле. Для цього необхідно відібрати зразки ґрунту та рослин в п’яти місцях і зробити середню (змішану) пробу з 30 га:

50-100 рослин озимих культур (близько 0,100 кг);

0,4 кг ґрунту з глибини 0-20 см;

0,4 кг ґрунту з глибини 20-40 см;

 

Зразки повинні містити етикетку з наступною інформацією: назва району, назва господарства, номер поля, попередник, площа поля, глибина відбору, дата відбору, виконавець відбору. Доставку до лабораторії філії необхідно зробити не пізніше однієї доби після відбору зразків.

 

Вартість досліджень та рекомендації з 30 га складає:

ґрунтова діагностика – 242,40  грн  з ПДВ;

рослинна (листкова) – 357,60  грн з ПДВ.

 

Начальник управління економіки, ресурсів та розвитку міста                                       Крістіна АХТИРСЬКА