Уряд розширив можливості для людей отримати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи
Внутрішньо переміщені особи (ВПО) - особи, які переїхали з одного регіону в інший, щоб врятуватися від війни, і при цьому залишились на території України.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи" від 13.03.2022 року № 269 у період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 “Про введення воєнного стану в Україні”, внутрішньо переміщена особа для отримання довідки може звернутися до управління соціального захисту населення Світловодської міської ради за адресою: м.Світловодськ, вул.Героїв України, 4, каб.10, каб 8.
На отримання довідки мають право особи, які після введення Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 “Про введення воєнного стану в Україні” воєнного стану перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та яка визначена в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 р. № 204 “Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми “єПідтримка”, а саме:
-
Волинська область;
-
Дніпропетровська область;
-
Донецька область;
-
Житомирська область;
-
Запорізька область;
-
Київська область;
-
м. Київ;
-
Луганська область;
-
Миколаївська область;
-
Одеська область;
-
Сумська область;
-
Харківська область;
-
Херсонська область;
-
Чернігівська область.
Заява подається внутрішньо переміщеною особою (в тому числі неповнолітніми дітьми – вік 14-18 років) особисто, а малолітніми дітьми (до 14 років), недієздатними особами або особами, дієздатність яких обмежено, - через законного представника. Для отримання довідки переселенця разом із заявою необхідно подати документи, що засвідчують особу та підтверджують громадянство України:
-
паспорт громадянина України;
-
свідоцтво про народження дитини;
-
реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код).
Таким чином, Уряд зможе швидко зібрати інформацію про внутрішньо переміщених осіб в одному місці, побачити їх «соціальний портрет» і зрозуміти потреби для того, щоб запропонувати якісні та адресні механізми підтримки, а саме:
-
отримання безоплатного тимчасового проживання протягом 6 місяців з моменту взяття на облік ВПО. Для багатодітних сімей, осіб з інвалідністю, осіб похилого віку цей термін може бути продовжено;
-
щомісячну адресну допомогу;
-
отримання соціальних та адміністративних послуг за місцем перебування, зокрема соціальних виплат, пенсії;
-
забезпечення ліками;
-
гуманітарну та благодійну допомогу тощо.
За більш детальною інформацією Ви можете звернутись за адресою: вул.Героїв України, 4 каб.10, каб. 8 або за телефонами 0635517027, 0681586863, 0969814085.