Хмічний захист рослин

  • 97

Для хімічного захисту рослин застосовуються тільки ті пестициди, які зареєстровані в «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Адміністрація домогосподарств завчасно, але не менше ніж за 2-3 доби перед початком кожної хімічної обробки, сповіщає населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів, пасічників в радіусі 10 км про місця, строки і методи застосування пестицидів, зазначивши назву препарату та норму витрати. У період проведення робіт в радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.

Бджолярі в свою чергу зобов’язані повідомити Світловодську міську раду або сусідні господарства про місце стоянки своїх бджіл на стаціонарі та кочівлях.

Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові і вечірні години в безвітряну погоду. Санітарно-захисна зона між оброблюваним об’єктом та жилими приміщеннями при наземному обприскуванні становить не менше 300 метрів. Забороняється проводити хімічні обробки садів та с/г культур при наявності в них квітучих рослин.

Додаткову інформацію щодо безпечного використання пестицидів можна отримати на офіційному сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області в розділі «Брошури, листівки», вкладка «Захист рослин».