На водоймах закінчилась нерестова заборона

  • 214

        На водоймах нашої області 20 червня закінчилась нерестова заборона для любительського і спортивного рибальства. Для промислового рибальства заборона закінчується 24 червня. Професійні рибалки скоро розпочнуть  свій промисел.

        Нерест в цілому пройшов вдало. Рівень браконьєрства порівняно з минулими роками значно знизився. Причин тому декілька: воєнний час, комендантська година, повна заборона навігації по Дніпру, підвищення свідомості громадян, ефективна робота контролюючих органів. Зокрема, за період нересту екологічною інспекцією спільно з поліцією виявлено 9 випадків незаконного зайняття рибодобувним промислом, за якими порушені кримінальні справи. Представниками екологічної інспекції лише на території Великоандрусівської та Світловодської громад складено кілька десятків адміністративних протоколів за порушення правил рибальства і порушення порядку торгівлі об’єктами тваринного світу. В рамках кримінальних та адміністративних проваджень вилучено та здано на спеціалізовані рибоприймальні пункти до 1,5 т незаконно спійманої риби. Кошти за рибу перераховуються до спеціальних рахунків місцевих громад. Ефективно відпрацювали в період весняної заборони і працівники Кіровоградського рибоохоронного патруля.

        Хочу нагадати рибалкам та любителям відпочинку на воді, що заборона навігації маломірних суден згідно розпорядження начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації № 216-р від 7 квітня 2022 року поширюється на весь період воєнного стану. Виняток робиться лише для суден правоохоронних та контролюючих органів, а з початком промислу – для суден промислових рибалок. Рибалити з берега дозволяється – звісно, лише у місцях, де це не заборонено Правилами любительського і спортивного рибальства.    

 

 

     Державний інспектор з ОНПС                                          Костянтин Рибачук

     Придніпровського округу