Заходи щодо оперативного інформування населення!

  • 144

Повідомлення в мобільному замість сирен: ДСНС тестує нову систему оповіщення і у Світловодській громаді.
У більшості регіонів України з 7 вересня почали тестувати нову систему оповіщення населення про небезпеку за допомогою мобільних телефонів, попередили у Державній службі надзвичайних ситуацій.
Тестування проводитимуть у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій і Чернігівській областях. А також у Києві та області.
На першому етапі повідомлення матимуть тестовий характер, отримання такого оповіщення не означатиме виникнення реальної НС.
Завдяки технології Cell Broadcast, система матиме низку переваг порівняно із розсилкою абонентам SMS-повідомлень: швидша доставка повідомлень, гнучкість у виборі локацій для інформування, наявність звукового сигналу навіть якщо на телефоні вимкнено звук.
До недоліків технологій Cell Broadcast відноситься обмеження за роком випуску смартфону. Старі моделі до 2019 року випуску з великою ймовірністю не зможуть приймати оповіщення.
Тим, хто не отримуватиме нових оповіщень, рятувальники радять стежити за звичними системами інформування населення: сигналами електросирен, повідомленнями через гучномовці, інформацією на телебаченні, радіо чи в Інтернеті.