ДО УВАГИ ОТРИМУВАЧІВ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ

  • 221

Про призначення й виплату житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг

 

16 вересня 2022 року Уряд постановою №1041 прийняв рішення передати повноваження із призначення та виплати житлових субсидій на житлово-комунальні послуги від міських (міст обласного значення) та районних органів соціального захисту населення до органів Пенсійного фонду України.

При цьому встановлюється перехідний період, коли призначення і нарахування цих видів соціальної підтримки проводитимуть органи соціального захисту населення, а виплачуватимуть органи Пенсійного фонду України.

 

Відповідно до цієї постанови:

 

Призначення житлових субсидій здійснюється:

до 30 листопада 2022 р. включно - структурними підрозділами з питань соціального захисту населення;

починаючи з 1 грудня 2022 р. - органами Пенсійного фонду України.

 

Заяви про призначення та надання житлової субсидії з необхідними документами та/або відомостями приймаються від громадян:

• структурними підрозділами з питань соціального захисту населення - до 30 листопада 2022 р. включно в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний вебпортал електронних послуг (далі - Портал Дія);

• органами Пенсійного фонду України починаючи з 1 грудня 2022 р., у тому числі у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний додаток Пенсійного фонду України, засобами Порталу Дія).

 

Заяви з необхідними документами та/або відомостями також приймаються уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або військової адміністрації (далі - посадові особи виконавчого органу) та посадовими особами центру надання адміністративних послуг, які передають їх протягом трьох робочих днів з дати їх надходження уповноваженому органу.

 

З 1 жовтня 2022 року Органи пенсійного фонду України забезпечують виплату житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу.