Святкувати чи не святкувати Новий 2023 рік під час війни?

  • 132

 

З наближенням зимових свят багато українців задаються питанням, чи доцільно святкувати Новий рік в умовах війни, загибелі людей і загрози відключення електроенергії в багатьох містах України.

На думку психологів, святкування потрібне, і ці моменти радості можуть спонукати людей до боротьби в майбутньому. Так запрограмований наш мозок,  він постійно потребує та шукає стимулювання, а задоволення є найприємнішою та найбажанішою емоцією.

Зокрема, святкування Нового року дуже важливе для дітей, а свята допоможуть і дітям, і дорослим уникнути кризи, травматичних подій. Ритуал підготовки до свята – це радісна схема відліку, яка дозволяє адаптуватися до мінливого, непередбачуваного, але реального майбутнього нашої країни.

З іншого боку, психологи вважають, що потрібно орієнтуватися в першу чергу на власні відчуття людини, на те, як душа хоче чи не хоче святкувати. Не змушуйте себе. Якщо ви не в новорічному настрої та вважаєте, що святкування не на часі, тоді звісно не потрібно змушувати себе святкувати.