Мобілізація жінок в Україні буде добровільною до 2026 року.

  • 93

 

Українки до 2026 року не підлягатимуть обов'язковій мобілізації. Зміни стосуються лише системи постановки на облік.
Як зазначають у Міністерстві Оборони України, наразі немає мобілізації жінок. Зараз є зміни, які стосуються системи обліку. До 2026 року навіть українки, які мають медичну спеціальність - єдину, за якою вони можуть підлягати мобілізації, не матимуть обов'язкової постановки на облік. Інші професії - тільки у добровільному порядку.

Наразі на фронті за власним бажанням перебувають близько 5 тисяч жінок.
Водночас, зміни щодо спрощення системи призову були заплановані й розроблені Генштабом ще до початку повномасштабного вторгнення рф.

З 26 жовтня 2022 року діє Закон від 07.10.2022 року № 2664-IX  щодо добровільності військового обліку жінок.
Відповідно до цього Закону, жінки, які мають спеціальність та професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю та придатні до проходження військової служби за станом здоров'я та віком беруться на військовий облік військовозобов'язаних за їх бажанням.
Однак жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров'я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов'язаних.