Світловодська міська рада
Кіровоградська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Схвалено першу в історії вакцину для бджіл

Дата: 31.01.2023 11:27
Кількість переглядів: 221

 

У США як і в Україні медоносні бджоли мають важливе значення для виробництва приблизно третини фруктів і продуктів, які споживаються.

Однак, популяції виду скорочуються через хвороби, зміну клімату та використання пестицидів проти комах.

Біотехнологічна компанія Dalan Animal Health вперше у світі створила профілактичну вакцину для захисту медоносних бджіл від американського гнильця, яку на початку січня схвалило Міністерство сільського господарства США. Препарат містить мертві зразки Paenibacillus, бактерій, що викликають хворобу.

Введення препарату передбачає змішування його з матковим кормом, який їдять робочі бджоли. Потім вакцина потрапляє в "королівське молочко", яким трутні годують свою матку, а вже її потомство народиться з імунітетом проти шкідливих бактерій. Такий метод можна назвати проривним, раніше вчені вважали, що комахи не можуть отримати імунітет до хвороб, оскільки вони не виробляють антитіл, як люди та тварини. Однак після виявлення білка, який викликає імунну відповідь у бджіл, вчені зрозуміли, що можна захистити цілий вулик за допомогою однієї матки.

Вакцина є набагато гуманнішим способом лікування американського гнильця. Зазначена хвороба може легко знищити колонії з 60 000 бджіл одночасно, і вона часто залишає бджолярам один вибір: спалити заражені вулики.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь