Пам’ятка населенню НЕБЕЗПЕЧНІ СУБКУЛЬТУРИ - ЯК УБЕРЕГТИ ДІТЕЙ
Поліцейські - психологи національної поліції пропонують батькам декілька простих правил, які допоможуть вберегти дитину від небезпечних субкультур:
➢ Щоденно спілкуйтесь з дитиною для підтримки відкритості у стосунках. З’ясовуйте настрій та дізнавайтесь причину погіршення емоційного стану дитини.
➢ Немає сенсу говорити підлітку, що радикальні молодіжні групи небезпечні. Не на кожного підлітка це діє. Набагато ефективніше сказати, що ними маніпулюють та навести приклади.
➢ Будуйте довірливі стосунки. Розкажіть про свій досвід у юності. Дитині важливо розуміти, що навіть його “ідеальні” батьки оступалися, і це нормально. Так само як і нормально просити допомоги у інших.
➢ Скажіть «Ні» тотальному контролю над дитиною. Забрати телефон, закрити вдома та подібні дії не допоможуть уберегти дитину від зовнішнього впливу.
➢ Завдання батьків - надавати альтернативу небезпечним спільнотам. Спортивні секції, творчі гуртки, цікаві та улюблені хобі якісно заповнять дозвілля підлітка.
➢ Навіть якщо ви впевнені, що у вашій родині все добре, зайва пильність не завадить! Аналізуйте вміст інтернетпростору дитини та її коло спілкування, домовтеся з підлітком, щоб він/вона інформували про своє місце перебування та завжди були з вами на зв’язку.
Та головне - будьте друзям для своїх дітей та проводьте з ними більше часу!
Бережіть себе та своїх близьких.
Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області
Відділ з питань ЦЗ та ЦЗН апарату виконавчого комітету Світловодської міської ради