Реєстрація громадської організації онлайн!
Реєстрація громадської організації онлайн!
Сервіс “Онлайн будинок юстиції”, це повністю прозора автоматизована система, однією із складових частин якого є можливість проведення попередньої перевірки документів, що подаються для державної реєстрації створення громадської організації зі статусом юридичної особи на відповідність їх чинному законодавству.
Суть послуги полягає у попередньому наданні документів реєструючому органу для аналізу, та у разі необхідності, зазначення недоліків у документах. Попередня перевірка документів, що подаються для проведення державної реєстрації створення громадської організації зі статусом юридичної особи, надає впевненості заявнику у тому, що документи, які будуть подані для державної реєстрації створення громадської організації, будуть відповідати вимогам діючого законодавства України та допомагає в найкоротший строк зареєструвати громадську організацію.
Проведення попередньої перевірки документів, що подаються для проведення державної реєстрації створення громадської організації зі статусом юридичної особи, здійснюється безкоштовно. Подати документи можна протягом 24 годин на добу. Попередня перевірка не звільняє від подальшого подання документів для державної реєстрації створення громадської організації.
Для того, щоб скористатися зазначеною послугою, необхідно зробити наступні кроки:
- За допомогою інтернет - браузера перейти за адресою https://online.minjust.gov.ua/ ;
- Зареєструватися в «Онлайн будинку юстиції», створивши особистий кабінет;
- В основну меню обрати пункт «Реєстрація громадської організації, після чого натиснути на пункт «Зареєструвати»;
- Після заповнення особистих даних, завантажити підготовлені скановані копії документів, які визначені частиною першою статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», а саме:
- заява про державну реєстрацію створення юридичної особи (форма № 4),
- рішення засновників про створення юридичної особи,
- реєстр осіб, які брали участь в установчому з’їзді (конференції, зборах),
- відомості про керівні органи громадського формування,
- відомості про особу, яка має право представляти громадське формування для здійснення реєстраційних дій,
- установчий документ юридичної особи,
- інформація про структуру власності.
5. Після прикріплення файлів та надання згоди на обробку персональних даних, натиснувши на кнопку «подати заяву», на екрані з’явиться повідомлення про подання документів.
Після попереднього розгляду документів на вказану електронну пошту надійде повідомлення про наслідки розгляду.
У випадку наявності суперечностей та не відповідності вимог законодавства, заявнику в електронному листі буде повідомлено про всі недоліки які виявлені під час попередньої перевірки документів. У разі відсутності недоліків, заявнику в електронному листі буде направлено відповідне повідомлення та вказано яким чином можна подати оригінали документів на реєстрацію.
На цьому етапі заявнику надається на вибір декілька шляхів подачі документів на реєстрацію, а саме, шляхом безпосереднього звернення до працівників управління юстиції, подачі документів до центрів надання адміністративних послуг, що є в кожному районі, або за допомогою вже знайомої платформи «Онлайн будинку юстиції».
Проте заявникам одразу необхідно звернути увагу на те, що на даному етапі подача документів на реєстрацію можлива лише за наявності електронного цифрового підпису.
Алгоритм дій дещо відмінний від попереднього розгляду документів, а саме, у вже створеному кабінеті необхідно буде заповнити заяву про державну реєстрацію створення юридичної особи, завантажити документи у відповідні поля, потім протокол установчих зборів і статут має бути підписано електронним цифровим підписом, при цьому засновники можуть знаходитись в різних місцях, після підписання одним з них, з’являється посилання для іншого засновника, за яким він переходить і так само підписує документ. Для цього другому засновнику навіть необов’язково бути зареєстрованим в системі «Онлайн будинку юстиції», за допомогою цифрового електронного підпису він просто переходить за отриманим посиланням і підписує документи, після чого вони стають доступними державному реєстратору для прийняття рішення відповідно до закону.
Термін розгляду заяви становить три робочі дні. Після чого заявнику в персональному кабінеті в разі реєстрації організації будуть доступні код опису (доступу) до результатів адміністративної послуги, а також сканкопія Статуту та виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про реєстрацію організації з присвоєним ідентифікаційним кодом.
Переваги користування “Онлайн будинком юстиції”:
- доступність - для отримання послуг необхідно мати лише доступ до Інтернету;
- зручність при користуванні сервісом є покрокова інструкція користування;
- економія часу - для отримання послуги не потрібно відвідувати орган державної влади;
- цілодобовість - сервіс працює 24 години на добу.
“Онлайн будинок юстиції” - це можливість для кожного громадянина, який має доступ до Інтернету, замовити ряд послуг не виходячи з дому.
На порталі сервісу можна знайти інструкцію з отримання кожної запропонованої послуги, а також залишити відгук.
Основна вимога до заявників це наявність в них електронного цифрового підпису будь якого акредитованого центру сертифікації ключів.
Скористатись послугами можна за посиланням - https://online.minjust.gov.ua/ .
Для отримання консультацій та роз’яснень з даного питання Ви можете звернутись до відділу державної реєстрації громадських формувань у Кіровоградській області за телефоном (0522) 32-14-80, 35-66-45.
____________