Світловодська міська рада
Кіровоградська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

БЕРЕЖИМО СЛУХ З МОЛОДУ !!!

Дата: 05.03.2024 09:11
Кількість переглядів: 137

   Кожного року 3 березня світ відзначає Всесвітній день слуху. Всесвітній день слуху спеціалізоване свято, приурочене проблемам слуху, просуванню здоровя слуху та профілактиці його порушень. Мета цього дня звернути увагу суспільства на важливість діагностики, профілактики та лікування порушень слуху, а також підтримки осіб з порушеннями слуху.

За даними ВООЗ, понад 5% населення планети (466 мільйонів осіб) стикаються з порушеннями слуху, і ця цифра може зрости до 900 мільйонів до 2050 року. Всесвітній день слуху є чудовим приводом не лише задуматися про своє здоровя, але й дізнатися більше про сучасні методи діагностики та лікування порушень слуху. Догляд за своїм слухом це інвестиція у якість життя та комунікації з оточуючим світом.
Особливо актуальним питання негативного впливу на здоровʼя вух є зараз в умовах воєнних дій та гучних звуків.

Слух варто перевіряти регулярно щороку і одразу, якщо ви помітили різке його зниження.
Причинами порушень слуху можуть бути не тільки генетичні фактори,інфекційні захворювання, але й шкідливі звички, такі як велика гучність музики в навушниках чи продовжене виставлення вух високому рівню шуму.

Сьогодні однією з причин, яка може  впливати на погіршення слуху є використання навушників .

e75340b6bd235141-750x400.jpgЗа заявою ВООЗ, понад мільярд молодих людей ризикують зіпсувати і навіть втратити слух, оскільки лікарі почали діагностувати у молодих людей до 30 років стрімку втрату слуху. Вчені не беруться стверджувати, що поширення навушників вплинуло на статистичне погіршення слуху молодих людей. Однією з причин цього навушники. Навушники самі собою не є шкідливим пристроєм. Їх шкідливий вплив  полягає в негативних наслідках безпосередньої подачі звуку. Гучність навушників коливається від 75 дБ до 135 дБ. Збільшення рівня гучності призводить до зростання  тиску і енергії,  переданою звуковою хвилею, через це слухові органи  повільно зношуються.

Відповідно проведених досліджень Гарвардської медичної школи, звуковий тиск залежить від типів навушників. Навушники, які вставляються в саме вухо, підвищують рівень звукового тиску на 9-10 дБ в порівнянні з накладними.             Корейськіми дослідниками встановлено, що кількість приглухуватих серед прихильників навушників (понад 30 хвилин користування щодня) вища за інші категорії населення.

Щоб зменшити негативний вплив звуку через навушники необхідно дотримуватись  певних ПРАВИЛ:

  • якщо до навколишніх доноситься те, що відтворюється в навушниках,     потрібно зробити тихіше;
  • посилення зовнішніх звуків, особливо в транспорті, не є причиною збільшення гучності в навушниках;
  • скорочуйте час використання навушників до 3-4 годин на добу.

                                    Як захистити свій слух від зниження?

  • обмежити перебування в умовах підвищеного шуму або користуватися засобами індивідуального захисту (беруші, звукові фільтри, закриті навушники);
  • уникати прослуховування надто гучної музики, особливо в навушниках;
  • не перебувати на холоді без головного убору.

У навушниках вмикайте гучність максимум 60% та слухайте музику не довше, ніж годину. Це ще називають правилом 60 на 60. Спробуйте відмовитися від навушників-крапельок на користь накладних.

Уникайте місць, де лунають гучні звуки: концерти, будівництва тощо. Давайте вашим вухам можливість перепочити, якщо ви вимушені довго знаходитися біля джерела звуку. Спробуйте вушні затички.

Консультуйтеся зі своїм сімейним лікарем щодо захворювань ЛОР-органів (вухо, горло, ніс) та приймайте ліки, які можуть впливати на рівень слуху, лише за призначенням лікаря.

Спостерігайте за своїм станом та станом своїх близьких., неодмінно записуйтеся на прийом до лікаря, регулярно перевіряйте слух!

 Це дозволить вам вчасно помітити зниження слуху та зреагувати.

 

Фахівці Світловодського відділення Олександрійського районного відділу

              ДУ «Кіровоградський ОЦКПХ МОЗ»

Фото без опису

.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь