Незламне 8 березня.
Третій рік поспіль українки зустрічають цей день в умовах широкомасштабного вторгнення.
Сьогодні жінка – це не просто «берегиня», сьогодні, українська жінка – це героїня, яка кожного дня доводить, що вона рівноцінна, сильна та незалежна, яка бореться за майбутнє своєї держави.
Жінки України вже третій рік роблять все що можуть, щоб зупинити війну. Воюють і волонтерять. Народжують дітей у підвалах. Допомагають. Рятують. Надихають.
Військові, медекині, волонтерки - наші жінки в тилу і в облозі, рівноправні героїні, яким ми дякуємо щодня! Кожна робить неможливе на тому місці, де вона є корисною.
І хоча нам не вдається відсвяткувати цей день, - Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир, так, як би ми хотіли, впевнені, що вже незабаром в нас буде інший привід для свята, - ПЕРЕМОГА.
Вітаємо сміливих доньок України з жіночим днем.
Сердечно бажаємо міцного здоров'я, щастя та мирного життя у вільній Україні.
Історія 8-го березня:
У 1908 році 15 тисяч жінок в Нью-Йорку вийшли на демонстрацію, вимагаючи скорочення робочого дня, збільшення заробітної плати та права голосу (в більшості штатів жінки здобули його у 1920 році, коли ухвалили 19-ту поправку до Конституції США). Наступного року Американська соціалістична партія запропонувала зробити останню неділю травня Днем трудящих жінок.
У серпні 1910 року відома діячка німецької соціал-демократії Клара Цеткін на конференції в Копенгагені запропонувала заснувати Міжнародний день боротьби за жіноче рівноправ'я та емансипацію.
Близько ста учасниць з 17 країн підтримали ідею одностайно.
У 1911 році його вперше відзначили в Німеччині, Австро-Угорщині, Данії й Швейцарії.
Міжнародний жіночий день (Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир) відзначається в багатьох країнах світу в різні дати відповідно до їхніх історичних і національних традицій. Традиція святкування 8 березня на державному рівні прижилася у 27 країнах світу.
У країнах Європи та світу цей день ще один привід згадати та віддати данину тим, завдяки кому сучасні жінки здобули право вчитись в університеті, голосувати, розлучатись, отримувати гідну зарплатню на рівні з колегами-чоловіками, навчати дітей у садочках тощо. А також подякувати тим, хто далі звертає увагу на виклики, з якими стикаються жінки.