Світловодська міська рада
Кіровоградська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Шановні суб’єкти господарювання Світловодської міської територіальної громади!

Дата: 02.05.2024 08:55
Кількість переглядів: 96

  У рамках Меморандуму про взаємодію та співпрацю між Держенергоефективності, Кіровоградською обласною радою та Кіровоградською обласною військовою адміністрацією є можливою участь малих та середніх підприємств Світловодської громади у проекті  EENergy.

      В рамках проекту буде розподілено 9 мільйонів євро у формі понад 900 грантів для малих та середніх підприємств по всій Європі для участі у діяльності, закупівлях або інтеграції, які покращують їх загальні витрати на енергію мінімум на 5 %. Кожна компанія може подати заявку на максимальний грант у розмірі 10000 євро зі 100% фінансуванням.

      Курс діє до 15 травня 2024 року, реєстрація за посиланням https://eenergy.grantplatform.com/ (для перекладу текстів використовуйте google перекладач).

      Інформація стосовно прийому заявок додається.

 

Прийом заявок

 

1 Вступ

           Цей документ містить вступ та підсумки відкритого конкурсу EENergy. Доступні ще два документи, що містять детальну інформацію для МСП, зацікавлених у поданні заявки на конкурс, а також для консультантів EEN, які підтримують МСП. Усім зацікавленим сторонам рекомендується ознайомитися з відповідними додатковими інструкціями, щоб дізнатися всю необхідну інформацію про конкурс.

          

А.А Про EENergy 

 

           Кліматична криза стає дедалі серйознішою. Прагнучи розглянути цю тему, ЄС запровадив такі основні заходи, як план REPowerEU для швидкого зменшення залежності від неєвропейських та невідновлюваних джерел енергії, а також Закон про промисловість з нульовим рівнем викидів, щоб прискорити перехід до вуглецево-нейтральної економіки. Як наслідок, тема енергоефективності та сталого розвитку, особливо в малих та середніх підприємствах, продовжує відігравати все більш помітну та життєво важливу роль у досягненні кліматичних цілей Європи, таких як ініціатива Green Deal та концепція fit for 55. Європейське кліматичне законодавство встановлює юридичне зобов'язання скоротити викиди ЄС щонайменше на 5%. Країни ЄС працюють над новим законодавством, щоб досягти цієї мети та зробити ЄС кліматично нейтральним до 2050 року.

 

          Малі та середні підприємства є важливою частиною економіки ЄС, на них припадає більше половини ВВП Європи та 99% усіх підприємств. У цьому сенсі малі та середні підприємства відіграють важливу роль у досягненні цілей енергоефективності та сталого розвитку в Європі. Незважаючи на те, що малі та середні підприємства мають гнучкість та інноваційний характер, необхідні для впровадження нових технологій, процесів та підходів до підвищення ефективності, часові та фінансові обмеження, пов'язані з цим переходом, можуть стати перешкодою для широкого впровадження.

 

           Проєкт EENergy спрямований на вирішення цих викликів та систематичне підвищення конкурентоспроможності європейських МСП шляхом забезпечення основи для реалізації заходів, необхідних для досягнення цих цілей. Проект EENergy фінансується Програмою єдиного ринку ЄС (СМП) для підтримки МСП у визначенні плану дій щодо підвищення ефективності енергоефективності та виконанні цього плану дій. Метою EENergy є підтримка щонайменше 1800 МСП у визначенні їхніх потреб у енергоефективності та визначенні відповідного плану дій для вирішення цих потреб. Максимум 9 мільйонів євро буде надано щонайменше 900 малим і середнім підприємствам у країнах-учасницях СМП, що дозволить їм підвищити свою стійкість до коливань цін на енергоносії та збоїв у ланцюжках постачання енергії, а також підвищити їхню стійкість та зменшити вплив на навколишнє середовище. Ця пряма фінансова підтримка, що реалізується за рахунок інвестицій у технологічні рішення та доступу до спеціалізованих консультацій та досвіду підвищення кваліфікації, має на меті призвести до підвищення ефективності діяльності МСП щонайменше на 5%.

 

            EENergy буде здійснюватися та за підтримки Європейської мережі підприємств (EEN), яка з 2008 року підтримує європейські МСП у зростанні, масштабуванні та досягненні їхніх бізнес-цілей. EEN діє в рамках цілей політики, визначених у Стратегії розвитку малого та середнього бізнесу та промисловості ЄС, приділяючи особливу увагу сталому розвитку. EEN є найбільшою у світі мережею підтримки МСП, яка представлена в 39 країнах Європи, з близько 300 регіональними вузлами підтримки МСП, що фінансуються державою, що пропонують послуги в різних сферах, включаючи інновації, сталий розвиток, цифровізацію, інтернаціоналізацію та доступ до фінансування, що допоможе МСП стати активними на єдиному ринку ЄС та за його межами. У межах мережі спеціалізовані консультанти зі сталого розвитку підтримують малі та середні підприємства з питань зеленого переходу та енергоефективності. Ці радники, разом з експертами спеціалізованих експертів EEN з відновлюваних джерел енергії та енергоємних галузей, працюватимуть пліч-о-пліч з малими та середніми підприємствами над розробкою та впровадженням плану дій з енергоефективності. Завдяки цій прямій підтримці EENergy прагне надати цінні поради щодо сталого розвитку не лише тим МСП, які обрані для фінансування, але й кожному МСП, який бере участь у процесі EENergy, надаючи доступ до критично важливого досвіду та забезпечуючи спрощений процес для європейських МСП для просування у своїй зеленій трансформації. Усі МСП, які подають заявки на участь у конкурсі, незалежно від результатів процесу відбору фінансування, як і раніше, отримуватимуть підтримку від свого радника зі сталого розвитку та отримуватимуть детальний орієнтир для визначення своїх слабких сторін та сфер можливостей.

 

           В рамках пілотного проекту EENergy додатково прагне зрозуміти ефективність наданих фінансових грантів. З цією метою Світовий банк співпрацює з консорціумом EENergy та Європейською комісією для проведення ретельної оцінки впливу. Ключовим питанням оцінки впливу є визначення додаткового впливу фінансової підтримки на енергоефективність фірм, а також розуміння того, в яких контекстах і для яких фірм ця підтримка генерує більший вплив, з метою вдосконалення та визначення додаткових видів підтримки, які будуть просуватися в майбутньому. Аналіз проводитимуть експерти Світового банку.

 

 А.Б Здійснення

 

         EENergy реалізується в рамках цього відкритого конкурсу, який має на меті підтримати щонайменше 1800 МСП через послуги, які надаватимуться службами підтримки сталого розвитку EEN. 900 з цих МСП, які відповідають критеріям, отримають пряму фінансову підтримку (фінансовані бенефіціари) на додаток до звичайних послуг, а решта МСП продовжать отримувати консультативні послуги (постійні бенефіціари). Для забезпечення справедливого географічного розподілу між прийнятними країнами, заявники повинні включати мінімальне представництво в розмірі 2% від кожної країни СМП, і принаймні 20% МСП будуть активними в енергоємних напрямках.

 

    

           Значна фінансова підтримка для покращення результатів енергоефективності є обмеженою, і тому буде розподілена у справедливому та прозорому процесі між заявниками, які мають однакове право на фінансування заходів з енергоефективності, на суму до 10 000 євро. Ці кошти надаються СМП ЄС, а отже, не підпадають під дію правил державної допомоги. Загалом між бенефіціарами буде виділено 9 мільйонів євро. У таблиці 1 наведено орієнтовний бюджет на проведення акції.

 

              Конкурс відкритий з 2 лютого 2024 року та завершиться 15 травня 2024 року о 17:00 за центральноєвропейським часом. Після завершення конкурсу всі заявки будуть перевірені на відповідність вимогам, після чого відбудеться процес відбору та укладання контракту з бенефіціарами, які отримують фінансування, після чого можна буде розпочати реалізацію планів дій. Запланований графік дзвінка показаний на рисунку 1. Відкритий конкурс EENergy відкритий для будь-якого МСП, зареєстрованого до 01.01.2023 р., який працює та зареєстрований у країні, яка є частиною Програми єдиного ринку ЄС.

            

              А.В Прийнятні види діяльності

 

А.В.А Фінансова підтримка обраним МСП, які відповідають критеріям. 

 

Фінансова підтримка у розмірі до 10 000 євро буде виділена фінансованим бенефіціарам. Ці кошти, надані EENergy, мають бути використані для реалізації заходів, що призводять до підвищення енергоефективності для МСПбенефіціара. Договірною метою діяльності є досягнення зниження споживання енергії на 5%. Ці дії мають належати до однієї або кількох із таких трьох категорій:

 

  1. Інвестиції: Ця категорія охоплює впровадження, придбання, придбання та/або встановлення нового програмного забезпечення, обладнання, обладнання чи інших технологій. Ось деякі приклади:

• Внески на придбання та встановлення систем відновлюваної енергії, таких як сонячні панелі, вітрові турбіни, інвертори, системи зберігання або будь-яке інше відповідне обладнання.

• Впровадження програмного забезпечення для оптимізації / управління енергоспоживанням на виробничій лінії.

• Заміна старого котла на сучасний з використанням більш ефективних технологій.

• Заміна застарілих блоків живлення на сучасні та ефективні.

 

  1. Консультування: Ця категорія охоплює консультаційні послуги, пов'язані з визначенням та впровадженням заходів з підвищення енергоефективності, а також енергетичними аудитами. Ось деякі приклади:

• Проведення детального аналізу потреб бенефіціара МСП та визначення детальної інвестиційної дорожньої карти для підвищення енергоефективності.

• Проведення технічної консультації для визначення сфер для підвищення енергоефективності та відповідних технологій на ринку.

• Проведення енергоаудиту.

  1. Навички та підготовка:

Ця категорія охоплює доступ до тренінгів, курсів, занять та програм для навчання та підвищення кваліфікації працівників у питаннях енергоефективності. Ось деякі конкретні приклади:

• Навчання працівників передовим практикам, обізнаності, регуляторним аспектам та поведінковим змінам, пов'язаним з енергоефективністю.

• Кваліфікація працівників для отримання статусу сертифікованих енергоаудиторів.

• Тренінги з енергоефективних технологій, цифрових інструментів для енергетичного аналізу.

            Можливе поєднання заходів за трьома типами, із загальним бюджетом понад 10 000 євро, але загальне грантове фінансування, яке буде надано, не перевищуватиме 10 000 євро на МСП. Таким чином, МСП може або подати заявку на фінансування 100% діяльності з бюджетом до 10 000 євро, або запропонувати більшу діяльність з більшим бюджетом, яка буде співфінансуватися з альтернативних приватних джерел. Заплановані заходи повинні бути спрямовані на скорочення споживання енергії щонайменше на 5%. Для виконання договірних зобов'язань це скорочення вимірюватиметься з точки зору споживання енергії в кВт·год (або одиницях, еквівалентних кВт·год, наданих МСП) і вимірюватиметься у відповідному обсязі виконуваної діяльності. Залежно від передбачуваної діяльності такою відповідною сферою може бути, наприклад: вся компанія; єдиний відділ компанії; окрема будівля, де здійснюється вся діяльність компанії або її частина; конкретна виробнича лінія (включаючи заводи та допоміжне обладнання); окрема одиниця обладнання або комплект обладнання; і окрема діяльність (у разі навчання, навичок або консультування).

 

А.В.Б Консультативна підтримка всім малим та середнім підприємствам, які відповідають критеріям

        Незалежно від фінансової підтримки, всі заявники, які відповідають критеріям, повинні скористатися всіма консультативними послугами EEN, які сприяють впровадженню заходів з енергоефективності (наприклад, інновації, сталий розвиток, стійкість, цифровізація, інтернаціоналізація та ділове партнерство, патентування та стандартизація, доступ до фінансування). Всі послуги будуть надаватися відповідно до потреб компанії. Як кваліфікована, публічна, нейтральна та некомерційна структура підтримки, всі вузли мережі надають індивідуальну стратегічну підтримку з питань сталого розвитку через консультантів зі сталого розвитку. Ця консультація доступна безкоштовно для будь-якого заявника, який відповідає вимогам у рамках конкурсу EENergy.

          Інноваційний продукт буде запропонований усім відповідним заявникам/, включаючи як фінансових, так і постійних бенефіціарів: так звані «бенчмаркзвіти». Процес подачі заявки на участь у програмі включає детальний механізм зворотного зв'язку, який активується після подання заявки. Заявники, які відповідають вимогам, отримають вичерпний звіт на основі інформації, наданої на етапі подання заявки. Крім того, на додаток до цього початкового звіту, фірма отримає три додаткові контрольні звіти. Щоб отримати доступ до цих звітів, фірма повинна надати додаткову інформацію з акцентом на споживання енергії.

          Ці звіти пропонують порівняльний статистичний аналіз показників енергоефективності фірми порівняно з іншими компаніями в тій самій категорії, регіоні та галузі. Аналіз спрямований на те, щоб надати уявлення про позицію фірми по відношенню до її колег, що дозволяє визначити сильні сторони та можливості для вдосконалення за допомогою консультантів EEN. Звіти повинні заохочувати прийняття обґрунтованих рішень та стратегічні коригування діяльності всіх відповідних МСП.

 

1.4 Відстеження змін у результатах ЕЕ 

 

Ключовим аспектом EENergy є дослідження з оцінки впливу, яке буде проводитися паралельно з проведенням відкритого конкурсу та реалізацією заходів. Це дослідження спрямоване на те, щоб згенерувати знання для майбутніх програмних та фінансових заходів. Для задоволення потреб дослідження остаточний розподіл коштів між бенефіціарами здійснюється шляхом випадкового відбору серед відповідних суб'єктів. Цей процес забезпечує справедливість (до кожного кандидата, який відповідає вимогам, ставляться однаково) і дозволяє проводити сувору оцінку, оскільки фінансовані та постійні бенефіціари є порівнянними ex-ante за багатьма характеристиками. Цей процес допоможе визначити ефективність та результативність фінансових інвестицій та сприятиме формуванню культури безперервного навчання та інновацій у розробці та реалізації програм. Відповідні дані про результати для проведення оцінки впливу будуть зібрані під час реалізації програми та після її завершення.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь