Представникам органів влади, місцевого самоврядування, фахівцям усіх рівнів важливо розуміти, як будувати відносини з ветеранською спільнотою.
«Ніхто не переходить річку, не промокнувши
Ніхто не йде на війну, не змінившись»
Саме з громад починається взаємодія між ветеранською спільнотою і владою, адже для розв’язання своїх проблем ветерани в першу чергу звертаються до органів місцевого самоврядування. Представникам органів влади, місцевого самоврядування, фахівцям усіх рівнів важливо розуміти, як будувати відносини з ветеранською спільнотою.
7 серпня 2024 року в приміщенні міськвиконкому, у рамках політики психосоціальної підтримки працівників, відбулась перша лекція із циклу «Ефективна комунікація з військовими», під час якої були розглянуті психологічні особливості військових, які потрібно враховувати при роботі з ними.
Спікером стала психолог Світловодського міського центру соціальних служб, консультант у громаді Всеукраїнської програми ментального здоров’я «ТИ ЯК?» Кіндратко Вікторія Володимирівна.
Розуміння, які почуття переживає людина на фронті, можна набути виключно на досвіді. Цивільним складно усвідомити проблеми, з якими повернулася людина з війни.
Під час лекції психолог розглянула особливості зміни психіки військових, які переживають суворі реалії війни, перебувають у стані бойового стресу. Саме розуміння і врахування психологічних особливостей військових допомагає налагодити ефективну комунікацію з ними, виокремити певні правила спілкування і поведінки, які необхідно застосовувати конкретно при спілкуванні з військовими та ветеранами.
Маємо бути готові пройти непростий шлях адаптації наших Героїв до мирного життя та будемо міцною опорою в подоланні будь-яких труднощів на шляху до здорового суспільства.
Розуміти, щоб допомогти. Працюємо над собою задля ефективної допомоги тим, хто наближає нашу Перемогу.
#тияк