Про укомплектування ЗСУ відповідальними професійними кадрами йшлося на черговій зустрічі ТЦК з громадянами Світловодська
Служба зайнятості спільно з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки системно проводить широку інформаційно-роз'яснювальну роботу серед безробітних, спрямовану на інформування про військову службу в Збройних Силах України.
Днями фахівці Світловодського управління Олександрійської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за участі представників Олександрійського районного ТЦК та СП Кіровоградської області провели семінар з незайнятими громадянами з орієнтації на військову службу.
Під час зустрічі йшлося про умови проходження служби за контрактом, основні вимоги до претендентів, пільги і державні гарантії, можливості отримання військових спеціальностей у відповідних навчальних закладах.
Фахівці, перш за все, поінформували учасників зібрання про норми чинного законодавства, що регулюють питання проходження служби в ЗСУ, зокрема, про зміни до чинного законодавства під час дії воєнного стану та ін.
Зазначалося, що військова служба – це особливий вид державної служби, який полягає у відповідальній професійній діяльності придатних до неї за станом здоров’я і віком громадян, пов’язаній із захистом Вітчизни.
Представники ТЦК розкрили основні поняття, зокрема, що таке контракт, мобілізація, її види, особливий період, воєнний стан та демобілізація. Наголошувалось, що громадяни, які обирають для себе військовий шлях, мають можливість на отримання вищої освіти у військових навчальних закладах.
Йшлося й про перспективи кар'єрного просування та актуальні вакансії і професії, які користуються попитом в підрозділах ЗСУ.
Не оминули на семінарі і питання безоплатної кваліфікованої медичної допомоги у військово-медичних закладах охорони здоров'я для військовослужбовців та членів їх сімей, санаторно-курортного лікування та відпочинку у санаторіях Міністерства оборони України.
Також зазначалось, що попри стереотипи, жінки також можуть вступити до лав ЗСУ і виконувати не лише адміністративні чи допоміжні ролі, такі як кухарі, діловоди або юристи. Вони можуть займати будь-які посади, зокрема й військові спеціальності. Серед популярних напрямків для жінок – снайпери, оператори БПЛА, медикині тощо.
Підхопивши тему працевлаштування незайнятих жінок, начальник Світловодського управління Лариса Шевченко нагадала учасникам зустрічі, що наразі служба зайнятості створює можливості навчання зайнятого і незайнятого населення задля опанування нових професій та спеціальностей. Крім того, сьогодні урядовою політикою активно впроваджується проєкт, що передбачає професійну реалізацію жінок у цивільному житті за чоловічими професіями. Це експериментальний проєкт щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені. Він реалізується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1302 (набрала чинності 19 листопада 2024 року). Служба зайнятості на сьогодні надає можливість жінкам обрати нетрадиційний для себе фах і пройти професійне навчання за відповідними професіями.
Піднята тема була цікавою для візитерів, про що свідчать численні запитання, які лунали протягом заходу. Присутні отримали вичерпні відповіді та тематичні інформаційні матеріали.
Кіровоградський обласний центр зайнятості