ПРАВДА ПРО КУРІННЯ, ЯКУ ВАРТО ЗНАТИ !
Куріння тютюну є однією з найсерйознійших проблем сучасної охорони здоровя й основною причиною передчасної смерті, якої можна уникнуті. Проблема тютюнокуріння в Україні залишається вкрай напруженою. На сьогодні палить майже половина чоловіків працездатного віку в міській і 60 % в сільській місцевості.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, тютюн вбиває майже половину тих, хто курить. Щороку від хвороб, спричинених курінням, у світі помирає майже 9 млн. людей, з них 1,2 млн - пасивні курці, в Україні щороку вмирає 130 тисяч людей.
Інновацією стали системи нагрівання тютюну, які нагрівають тютюн до температур, що є достатніми для випаровування нікотину та ароматів, але недостатніми для горіння. Такі пристрої стверджують, що вони виробляють менше шкідливих речовин порівняно зі звичайними сигаретами через відсутність процесу горіння. Зараз громадськість готує законопроєкти, які будуть захищати споживачів від цих пристроїв на рівні сигарет. Хоча ця індустрія розвивається, однозначно одне - безпечного куріння не існує і проблема залишається вкрай напруженою.
Традиційний метод куріння, який включає згоряння тютюну;
До сучасних форм куріння відносять електронні сигарети (вейли), твени (тютюнові вироби для електричного нагріванняяя ), та кальяни.
Електронні сигарети - або вейпи - це пристрої, які використовують електричну енергію для нагрівання спеціальної рідини до стану аерозолю, який потім можна вдихати. Вейп складається з трьох основних частин: батареї, атомайзера (нагрівача) та картриджа з рідиною. Коли користувач тягне вейп, батарея живить атомайзер, який нагріває рідину до випаровування. Випаровувана рідина часто містить нікотин, різноманітні ароматизатори, та інші добавки, які формують аерозоль, що імітує дим.
Ухімічному складі диму знаходиться 7000 хімічних сполук, з яких щонайменше 250 є токсичними, 60 можуть викликати онкологічні захворювання.
Найчастіше це
- нікотин, який є основною залежною речовиною та швидко впливає на мозок;
- легкі органічні сполуки, які можуть негативно впливати на здоров'я;
- мікроскопічні частки, які можуть потрапляти глибоко в легені;
- хімічні речовини, які можуть спричинити розвиток онкологічних захворювань;
- важкі метали ( нікель, олово, свинець), які є токсичними для організму;
- ароматизатори, такі як диацетил, пов'язаний з виникненням раку легенів.
ТВЕНи-тютюнові вироби для електричного нагрівання тютюну
Ці речовини можуть по-різному впливати на здоров'я, і їх наявність робить потенційно небезпечним, особливо для молодих людей, чиї органи та системи ще формуються.
Запам'ятайте ! БЕЗПЕЧНОГО КУРІНННЯ НЕ ІСНУЄ!
Фахівці Світловодського відділення ОРВ ДУ «КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»