Професійна реалізація «мирних воїнів»: Світловодщина дбає про Захисників
Нещодавно в приміщенні Управління соціального захисту населення Світловодської міської ради Кіровоградської області відбулась робоча зустріч начальника Світловодського управління Олександрійської філії обласного центру зайнятості Лариси Шевченко та завідувачки ветеранського хабу Тетяни Христенко.
Сторони обговорили питання подальшої співпраці, зокрема, проведення у ветеранському просторі спільних заходів для учасників бойових дій та членів їхніх родин, орієнтованих на прискорення їх працевлаштування.
«Учасники бойових дій, які повернулись до цивільного життя, – це наш сучасний бойовий тил. Вони залишаються нашими Захисниками, однак їм необхідна інтеграція у суспільне життя. Створити для них всі можливі умови для подальшої професійної реалізації – наш першочерговий обов’язок! Тому з метою інформування УБД щодо активних програм зайнятості, такі тематичні заходи необхідні на регулярній основі!», – наголосила очільниця управління Лариса Шевченко.
Зокрема, вона нагадала про можливості служби зайнятості щодо підвищення конкурентоспроможності ветеранів та ветеранок шляхом видачі ваучера на навчання, шляхом участі в експериментального проєкті з організації професійного навчання ветеранів та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості, експериментальному проєкті щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені. отримання грантів/мікрогрантів тощо.
Не оминули й питання щодо застосування фахівцями служби зайнятості елементів рекрутингу під час комплектування вакансій. Стейкхолдери відзначили важливість такої сучасної форми роботи, суть якої полягає у задоволенні як потреб роботодавців у пошуку кваліфікованого персоналу, так і потреб громадян, які активно шукають роботу. А це свідчить, що Державна служба зайнятості виступає на ринку праці як оперативний посередник, адже виклики часу не стають на перешкоді ефективному підбору кадрів на підприємства.
До того ж, Тетяна Христенко висловила думку, що запорукою створення для УБД і ветеранів війни робочих місць і умов праці, які можуть задовольнити їх потреби та забезпечити соціальну захищеність у громаді, є постійна інформаційна робота з роботодавцями. Сьогодні є чимало ефективних інструментів, не лише для фінансової підтримки роботодавців, а й для реалізації професійного потенціалу кожного Захисника.
Наостанок Л. Шевченко акцентувала, що налагодження ефективної взаємодії з кожним учасником бойових дій, який бажає працювати, навчатися новому у цивільному житті та розвиватись як фахівець – шлях до розвитку та процвітання громад на районному, обласному та й загальнонаціональному рівнях загалом.