Служба зайнятості: простір рівних можливостей
«Безбар'єрні сервіси служби зайнятості, пенсійного фонду та державної податкової служби» – такою була тема чергової онлайн-сесії комунікаційної платформи «Діалог влади та бізнесу».
Серед спікерів заходу була заступниця директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Наталія Невідома, яка розповіла про цифрові послуги Державної служби зайнятості.
Насамперед були презентовані інформаційні ресурси (вебсайт, соціальні мережі), мобільний застосунок «Державна служба зайнятості», портал «Дія» та їх можливості.
Далі йшлося про електронні послуги, які доступні для роботодавців та шукачів роботи через електронні кабінети. Н. Невідома коротко окреслила їх функціонал.
Спікера розповіла й про:
- «Електронну чергу», за допомогою якої в режимі онлайн бажаючі мають можливість самостійно записатись на перше відвідування до центру зайнятості, обрати дату та час відвідування, а також визначити із пропонованих мету звернення;
- «Єдиний портал вакансій» – найбільшу в Україні базу даних, що відкриває цілий спектр кар’єрних можливостей для населення Сервіс групує вакансії для користувачів не лише за спеціалізацією, розміром оплати праці чи географічною складовою, а й за чотирма додатковими критеріями: вакансії державного сектору, пропозиції для ветеранів і ветеранок, пропозиції сил оборони та вакансії із наданням житла. Вакансії оновлюються в режимі реального часу. Сервіс адаптований для усіх мобільних пристроїв, що доводить безбар'єрність у пошуку підходящої роботи;
- «Єдине вікно послуг» – сервіс для тих, кому потрібна різнопланова допомога. В одному місці зібрана вичерпна інформація про послуги та програми підтримки від недержавних і громадських організацій. Напрямки допомоги охоплюють різні сфери: від навчання, працевлаштування, психологічної та юридичної допомоги до відкриття власного бізнесу;
- «Платформа з профорієнтації та розвитку кар'єри» – онлайн тестування, що дає можливість дізнатися про себе більше: обрати собі майбутній фах, оцінити Soft Skills, щоб зрозуміти свої сильні сторони та конкурентні переваги, а також додаткові навички, які бажано опанувати; зрозуміти, чи маєте Ви хист до підприємницької діяльності.
Заступниця директора поінформувала й про послуги, які можна отримати через портал «Дія». Зазначила, що роботодавці можуть подати заяви на компенсації за облаштування робочого місця для особи з інвалідністю, працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, на отримання гранту чи мікрогранту та інші. Шукачі роботи, у свою чергу, можуть подати заяви на отримання статусу безробітного, призначення допомоги по безробіттю, припинення реєстрації як безробітного.
На завершення спікерка підкреслила, що Державна служба зайнятості активно впроваджує безбар’єрні умови для здобуття освіти. Ця освітня доступність реалізується через програми професійного навчання, які адмініструє служба, відкриваючи перед кожним можливість опанувати нові навички та знайти своє місце на ринку праці. Завдяки цим ініціативам освіта стає доступною незалежно від життєвих обставин, а навчання – ефективним, сучасним і орієнтованим на реальні потреби економіки.
Довідково. Захід пройшов у рамках Національного тижня безбар'єрності, основна мета якого – створити в Україні інклюзивне суспільство, де кожна людина має рівні права і можливості, незалежно від віку, стану здоров’я чи соціального статусу.